http://lubuskie.pl/news/25547/806/Chcemy-wspierac-innowacyjne-firmy/d,news-bootstrap/


Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego, gościł w piątek 14 czerwca br. Gao Songa, dyrektora generalnego firmy MBB Logistics, która inwestuje w centrum logistycznym Exeter Park Słubice. ? Wspieramy wdrażanie nowoczesnych technologii ? zaznaczył M. Jabłoński. ? Zaś współpraca z Chinami jest dla nas bardzo ważna.

MBB Logistic jest jedną z największych firm logistycznych w Europie, skierowaną do sprzedawców internetowych. Co roku zabezpiecza i wysyła ponad 5 mln paczek. ? Siedziba w Słubicach umożliwia nam skrócenie czasu dostaw z Polski do Europy Zachodniej, na czym nam bardzo zależy ? powiedział Gao Song. ? Jesteśmy tutaj już od 9,5 roku i muszę powiedzieć, że Polska coraz bardziej mi się podoba. W naszym zakładzie duża część prac jest zautomatyzowana i wykonywana przez roboty. Wdrażamy też elementy działań sztucznej inteligencji, ale równocześnie chcemy zatrudniać więcej ludzi i tworzyć nowe miejsca pracy.

– Bardzo się cieszymy z coraz częstszych kontaktów z Chinami ? podkreślił M. Jabłoński. ? Wczoraj (w czwartek 13 czerwca) z misji w prowincji Kanton wróciła grupa naszych przedsiębiorców. Z ich relacji wynika, że wizyta była bardzo obiecująca i pozwoliła nawiązać ciekawe kontakty.

M. Jabłoński zadeklarował dyrektorowi generalnemu MBB Logistic daleko idącą pomoc ze strony zarządu województwa, w granicach kompetencji samorządu. ? Cieszymy się z niedawnego otwarcia nowej hali w Słubicach i mamy nadzieję, że powstanie ich jeszcze kilka ? oznajmił.

W rozmowach z Gao Song i jego współpracownikami M. Jabłońskiemu towarzyszyli: Marek Kamiński, dyrektor Departamentu Programów Regionalnych oraz Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego.X